DEVLET VE TİCARET / UYGUNLUK DEĞERLENDİRME PROGRAMLARI (CAP)

 

Devlet ve Ticaret

 

İthal ve ihraç ürünlerinin ilgili standartlar ile uyumunu sağlamak  için hızlı ve yenilikçi çözümler sunuyoruz. İthalat vergisi gelirlerini maksimize edip , uluslar arası tedarik zincirlerini güvence altına alın.

Intertek, devletlerin, gümrüklerin ve ulusal standart kuruluşlarının, ithal ürünlerin güvenlik standartları ile uyumu konusunda ilerleme kaydetmelerine, ithalat vergisi gelirlerini korumalarına ve uluslar arası tedarik zincirini güvence altına almalarına yardımcı olur.

Uzmanlığımız ve Uygunluk Değerlendirme Programlarımız, ithal edilen ürünlerin güvenlik ve diğer standartları karşılamasını garanti eder. Nakliye öncesi denetim, ilgili ithalat vergilerinin ödenmesini ve gümrükte geçiş izninin kolaylaştırılmasını güvence altına alır. Dünya çapındaki ofislerimiz, hızlı denetim, sertifikasyon ve nakliye ekspertizi sunar. Onaylama hizmetlerimiz, uluslar arası ticarette yer almak için ihtiyaç duyduğunuz teminatı sağlar.

Çoğu ülke, ithal edilen ürünler için zorunlu mevzuatlar uygulamaktadır. Intertek, bu ülkelere ihracat yapan şirketler için ihracat ve ürün sertifikasyonu çıkarma hakkına sahiptir: Cezayir, Bangladeş, Botswana, Ekvator, Mısır, Kenya, Kuveyt, Meksika, Mozambik, Nijerya, Filipinler, Katar, Rusya, Suudi Arabistan, Tanzanya, Uganda ve Özbekistan.

Hizmetlerimiz:

 

Uygunluk Değerlendirme Programları (CAP)

Intertek, Uygunluk Değerlendirme Programlarımızı (CAP) kullanarak, Suudi Arabistan, Nijerya, Kuveyt, Tanzanya, Uganda ve Kenya gibi ülkelerin hükümetlerine, ülkeye güvenli olmayan mal girişini önleyerek yardımcı olmuştur.

Intertek Uygunluk Değerlendirme Programları, ürünlerin tanınmış bir laboratuarda tam olarak test edilmesini ve ürünlerin istemci ülkeye gönderilmesinden önce  sertifika çıkarılmasını garanti eder. Test, üzerinde uzlaşılan ulusal ve uluslar arası standartlara göre yapılır. Intertek’in dünya çapında çok geniş bir test laboratuarı ağı vardır; bu da, çok çeşitli ürünleri kapsayan Uygunluk Değerlendirme Programlarını yürütebilmemiz anlamına gelir.

Intertek’in programları, ayrı ayrı ülkelerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Ancak, aşağıda uygulamaya ilişkin tipik bir yaklaşım bulabilirsiniz:

  • Hükümet, ülkedeki Ulusal Standartlar Kuruluşuna, ithal ürünlerle ilgili belirli kalite ve güvenlik standartları dayatması talimatını verir ve uyumluluk sağlaması gereken ürünlerin listesini tanımlar.
  • Standart Kuruluşu, testi yapması için Intertek’i görevlendirir.
  • Intertek ihracatçılara test hizmetleri sağlar ve testleri geçen ürünler için uygunluk sertifikaları yayımlar.
  • Uygunluk sertifikası, Gümrük’ler tarafından istenen zorunlu bir belgedir.

Intertek, aşağıdaki test endüstrilerinde küresel piyasa lideridir: Elektrikli ürünler; tekstil ürünleri, ayakkabı ve giyecekler; oyuncaklar; inşaat ürünleri ve petrokimyasallar .

Yararları

  • Güvenli olmayan ürünler ithal edilemez ve ulusal piyasadan çekilirler.
  • Kötü kaliteli ve standart altı ürünlerin fiyat indirmesi engellenir ve yerli üreticilerin adil rekabet koşullarında üretim yapmasına yardımcı olunur.
  • Programların ödemesi genellikle ihracatçılar tarafından yapılır. Başka bir deyişle, masraflar hükümet veya ithalatçılara ait değildir.
  • Uygun olan yerlerde uluslar arası standartlar seçilir. Bunun anlamı, itibarlı üreticilerin çok az bir çaba sarf ederek uygunluk sağlayabilecek olmalarıdır.
  • Uygunluk Değerlendirme Programları gelişmiş ülkeler tarafından yaygın olarak benimsenir ve güvenli olmayan ürünler yeni gelişmekte olan ekonomilere doğru itilir. Intertek Uygunluk Değerlendirme Programları bu durumu ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

 

 

Bir Uygunluk Değerlendirme Programı bağımsız olarak çalışabilir. Ancak en iyi şekilde bir PSI programı ile birlikte çalışır: Uygunluk sertifikası, PSI acentası tarafından talep edilen belgelerden biri olabilir.

Uluslar arası Ticaret alanında Intertek’in kuruluşunuza nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmek için daha fazla bilgi edinin.

Intertek Devlet ve Ticaret Hizmetleri

Tel: +90 212 496 46 46 

E-mail: info.turkey.gs@intetek.com

 

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bize bir istek gönderin
+90 212 496 46 46
Yenibosna:
+90 212 496 46 46
Maltepe
+90 216 445 00 00
 
 
Bizimle iletişime geçerek firmanıza nasıl yardımcı olabileceğimizi detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Bu web sitesi çerezleri kullanır. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.