Sağlık ve Güzellik

Intertek, kozmetik, güzellik ve kişisel bakım ürünleri için yenilikçi denetim, test, danışmanlık, eğitim ve kalite güvence çözümleri sunmaktadır. Bu çözümler ile üreticilerin ve ithalatçıların tedarik zinciri boyunca ürün güvenliği ve etkinliğini değerlendirmelerine olanak tanınmaktadır.

Kozmetik ürününün genel bir tanımı şu şekilde yapılmaktadır:

“İnsan vücudunun epiderma, tırnaklar, kıllar, saçlar, dudaklar ve dış genital organlar gibi değişik dış kısımlarına, dişlere ve ağız mukozasına uygulanmak üzere hazırlanmış, tek veya temel amacı bu kısımları temizlemek, koku vermek, görünümünü değiştirmek ve/veya vücut kokularını düzeltmek ve/veya korumak veya iyi bir durumda tutmak olan bütün preparatlar veya maddelerdir.”

Kozmetik ve güzellik ürünleri, global olarak mevzuata tabidirler. Örneğin, Avrupa’da, AB Kozmetik Direktifi ve Yönetmeliği (76/768/EEC, EC 1223/2009) kozmetik ürünleri için güncel mevzuatlardır. Her bir üye devletin yetkili makamları tarafından bu yasal düzenlemelere uyum kontrol edilmektedir. Intertek, ürün güvenliği ve etkinliğinin kanıtlanması ile pazarlama iddiaları desteği için ileri teknoloji klinik araştırma çalışmaları sunan tek test, denetim ve sertifikasyon firmasıdır. Ayrıca REACH ile ilgili kozmetik ve kimyasal in-vitro test yöntemleri konusunda her türlü hizmeti bir arada sunan tek uzman kuruluştur.


Müşterilerine, ürün ve hammadde analizleri için uzman deneyimi ile hizmetler sunar ve küresel laboratuvar ağına sahiptir. Intertek, perakendecilere, imalatçılara ve tedarikçilere, ürün riskinin kaynaklarını anlamaları ve bunları azaltmaları için yardım etmek üzere kalite, denetim verileri sunan ideal bir ortaktır.


Hizmetlerimiz:


  • Kozmetiklerin Güvenlik Değerlendirmeleri
  • Hammadde Kalite Denetimi
  • Ürün Güvenlik Testi – Eser miktarda kontaminantlar, mikrobiyolojik kontrol
  • Ürün Karakterizasyonu – Fiziksel/kimyasal özellikler
  • Ürün-Substrat Etkileşim Çalışmaları
  • Kozmetik Ambalajlarının Çevre Açısından Kontrolü
  • GMP - ISO 22716 Denetim Hizmetleri
  • In-Vitro Cilt Toksisite Testi
  • Kozmetotekstil Hizmetleri
  • Tüketici Testleri


Intertek yalnızca tüm hizmetleri bir arada sunan bir kuruluş olmakla kalmaz; aynı zamanda, kozmetik ürünleri, makyaj malzemeleri, reçetesiz satılan ilaçlar (OTC), teröpatik ürünler ve diğer ürünlerin kalite ve güvenliğini sağlamak için üretim ve tedarik zinciri stratejilerinin yanı sıra geniş çaplı sağlık bakım ve güzellik ürünü araştırma ve geliştirme çözümleri sunar.

 
Bizimle iletişime geçerek firmanıza nasıl yardımcı olabileceğimizi detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Bu web sitesi çerezleri kullanır. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.